Problémom je sústavné prehliadanie potrieb 210 tisíc zúfalých voličov, ktorí už niekoľko rokov hľadajú politikov, ktorí vyriešia ich problémy.

Vážení páni politici, vyzývam Vás pomôcť Kotlebovým voličom!

Uplynulo iba pár hodín od volieb, v podstate ešte ani neboli poriadne sčítané výsledky a už sme boli svedkami začínajúcich hádok predsedov jednotlivých strán v televíznych štúdiách. Vyhýbavé odpovede, kto by šiel s kým a razantné vyhlásenia, kto s kým nie. Vyzerá to tak, že každý chce vládnuť sám. Ideálne tej skupinke ľudí, ktorá si ich zvolila.

Počasie je dnes asi také ako nálada väčšiny národa. Po spracovaní eufórie z veľkej volebnej účasti nám to začína docvakávať. Slovensko sa nerozhodlo zúčastniť vo väčšom počte volieb kvôli tým krásnym marketingovým pokusom o volebnú mobilizáciu. Kvôli flagom na Facebookových fotkách. Kvôli dvojzmyselným videám či mediálnym kampaniam. Nie. Slovensko zrevalo tentokrát už poriadne nahlas „A DOSŤ!“

Mladí sa potrebujú búriť a ísť proti prúdu, lebo je to in. Potrebujú krikľavé výzvy, silné až prehnané emócie. Nech zdvihne ruku ten, kto sa aspoň raz nehádal s rodičmi v období keď tesne dosiahol volebné právo. Kto nemal pocit, že mu rodičia nerozumejú. Mnoho mladých, ale aj tých v strednom veku doposiaľ na voľby kašlalo. A čím ďalej, tým viac. Sledovali, ako sa ich rodičia a starí rodičia pravidelne zúčastňujú volieb a ako následne nadávajú, pretože problémy zostali. Politici nevyslyšali opakované prosby ani vyhrážky sestier, učiteľov, ktorí stratili autoritu, politici nevyslyšali sťažnosti ľudí, ktorí sa nemôžu dovolať práva. Politici nevyslyšali ľudí v uliciach, ktorých zdvihli zo stoličiek obrovské finančné kauzy, rozkrádanie spoločného majetku. A mladí to všetko sledovali a upadali do čoraz väčšej apatie. Keď sa objavil prvý „spasiteľ“ s obočím pod nosom, prirodzene že zaujal. Bol totiž proti a to je in.

Bol proti politikom, proti imigrantom, proti rómom, proti sociálnemu systému, proti proti proti…. Zaujal aj ten druhý, ktorý bol tiež výrazne proti no bol navyše celebrita (to je tá sekcia „krikľavé“).

Nie, Kotleba nie je problém. Problém je, že byť proti a dávať to akýmkoľvek spôsobom najavo je jednoducho „in“. Aby sme si rozumeli, nemám nič proti tomu byť „proti“, nemám nič proti tomu občas si aj zanadávať. Sám som vodič a nechcite sedieť vedľa mňa v zápche. S čím mám osobne problém je, že byť proti jednoducho nestačí.

V 1989 sme boli proti komunistom, lebo sme mali ideu lepšej spravodlivejšej demokratickej spoločnosti. Chceli sme žiť v Európe bez hraníc. Dnes sme proti, len žiaľ nemáme predstavu za čo.

Smer voľby vyhral a pred svojimi voličmi sa vyhrieva v lúčoch vlastnej domnelej marketingovej geniality. Už to ale nie je slnko, len taká poslabšia žiarovka na výhrev kurčiat. Výsledky volieb potvrdili, že SMER-SD bol proti imigrantom, „pravicové“ strany Oľano, SaS získali svoj výsledok, lebo boli proti SMER-u, Sme rodina bola proti imigrantom, Bruselu, Amerike, SMER-u i politikom ako takým a Kotleba bol pre istotu proti všetkým a všetkému.

Čo mali voliči všetkých týchto strán spoločné? Uverili svojim spasiteľom, že „im“ to natrú! Sobotňajšie voľby boli potvrdením všeobecne akceptovanej situácie, že stačí byť proti a kto je viac proti, ten je viac in. Kotleba tak nie je problémom, je iba dôsledkom. Spýtajte sa ľudí, prečo volili Borisa, Sulíka, Matoviča, Kotlebu…. Pre program? Obávam sa, že ho nečítali. Volili ich preto, lebo veria, že „im“ to natrú: imigrantom, Merkelovej, Ficovi, zlodejom, politikom…. Prečo pohorel Most a Sieť? Neboli dostatočne „hejterskí“. Nevedeli sa jasne vymedziť „proti komu sú“.

Teraz by sme mali riešiť situáciu, ktorá nastala a ktorá sa javí ako problém. Čo robia politici? Všetci svorne ignorujú Kotlebu, tak, ako keď vyhral voľby v banskobystrickom VUC. Matovič so Sulíkom sa do seba a svojho volebného výsledku tak zaľúbili, že nehľadia naľavo ani napravo. Procházka a Figeľ riešia svoj neúspech. Prezident poprie demokratické hodnoty tohto štátu, odignoruje 8% voličov a povie, že bude jednať so všetkými predsedami politických strán okrem Kotlebu. Predsedovia politických strán už riešia s kým „určite nepôjdu“, dávajú si ultimáta, aké im pred voľbami neadresovali ani sestry s učiteľmi dokopy.

Nič sa nenaučili. Nepochopili ani len to, že musia riešiť problém. Kto za to môže je absolútne druhoradé. A to, že ten problém nie je Kotleba. Nebál by som sa Kotlebu, ak by sme žili v normálnej občianskej spoločnosti. Je normálne, že aj v takej spoločnosti existuje Kotleba.  Problémom je sústavné prehliadanie potrieb 210 tisíc zúfalých voličov, ktorí už niekoľko rokov hľadajú politikov, ktorí vyriešia ich problémy. Títo ľudia urobili vážny krok. Tak vážny, že Slovensko stíchlo a čumí, Európa stíchla a čumí, zem sa zastavila….a čumí…. Kotlebu zvolili ľudia z čistého zúfalstva. Ľudia, ktorí už nemajú čo stratiť. Neveria nikomu a ničomu. Nemá zmysel ani vysvetľovať jeho sfanatizovaným voličom prečo a v čom sa mýlia. Jediné riešenie je, aby si politici sadli za jeden stôl a spočítali sa. Aby zistili, že parlament tvorí 150 poslancov, nie 76. Aby sa dohodli ako chlapi že proste budú spolupracovať aj naprieč politickým spektrom tak, aby vyriešili problémy Kotlebových voličov a tí ho viac nebudú potrebovať.

Tí ľudia sa rozhodli „im“ to natrieť. Len im nikto nepovedal, že žiadne „im“ nie je. Je len NÁM VŠETKÝM.

Vážení páni politici, prosím Vás, ukážte Kotlebovým voličom, že existuje aj normálna cesta aj normálna budúcnosť. Ak nie, môžeme počítať, že ich bude ešte viac. Pretože ani vek, ani vzdelanie alebo inteligencia nie sú faktorom, vylučujúcim obdiv alebo súhlas s Kotlebovými riešeniami.

13 Príspevky
 1. Dzejna
  Dzejna hovorí:

  Toto je riadny splech vedla,ze Kotlebu volili ludia zo zufalstva…zo zufalstva jedine volili dochodcovia a podplateni cigani. Zufalstvom je,ze boli volebne miestnosti,kde Kotleba ani nemal hlasovacie listky. Kotlebu volil moj 60r.otec,moja 54r.mamka,manzel,kamarati,rodina,nie zo zufalstva,ale preto,ze to konecne moze viest k zlepseniu celeho stavu SR

  Odpovedať
   • Baška
    Baška hovorí:

    pripajam sa k Dzejne…. ja, moja rodina, vsetci moji znami… v nasej obci vyhral p. Kotleba. A nie, nie sme zúfalci, ktorí stratili nádej… Sme ľudia, ktorým už nestačí nádej a dúfanie, že raz bude lepšie. Týmto sme vyjadrili že stačilo. P. Kotlebu som nevolila prvý krát… a určite nie posledný

    Odpovedať
   • Daniel
    Daniel hovorí:

    Ano je to zufalstvo ale stych strasiakov vo vlade pre boha oni su nenazrany nepoznaju uver a financne problemi nech ty degesi preziju z min. Mzdy a platia uver a staraju sa o deti asi sa dogrcam ked vidim tie teplošske usmevi a myslia si ze zase nas budu okradat aj nadalej o to co nam patri je to hnus tuna zit. Stale sa porovnavaju s nemeckom a co ja viem skym este ale platy neporovnaju ze rakusania maju 1200e min. Mzdu to nevidia su to potkani nic ine iba potkani

    Odpovedať
 2. ZZ
  ZZ hovorí:

  Neviem prečo by bolo zúfalstvo že Kotleba nemal hlasovacie lístky. Skôr pravá občianská obozretnosť. V najbližšej dobe by som spravil v parlamente všetko preto aby sa táto jeho strana (znova) rozupstila a zakázala.

  Odpovedať
 3. THEjeremy
  THEjeremy hovorí:

  „Bol proti politikom, proti imigrantom, proti rómom, proti sociálnemu systému, proti proti proti…. “

  TREFNE. Kotleba vlastne nie je ZA nic, je len vsetkemu PROTI.
  Nakradnute nema, tak mozeme cakat nieco vacsie ako Lakovna s.r.o., ktora si v BB kraji vyuctovala 23tisic eur za rok. To Kotlebove Suzuki malo asi kazdy tyzden inu farbu 🙁

  Odpovedať
  • Juraj
   Juraj hovorí:

   Vážený pán, nezavádzajte prosím. Tu sa nejedná o jedno vozidlo ale o autopark BB samosprávneho kraja. A zistite si prosím aké náklady boli vynakladané za pána Maňku. Aj keď je to len relatívny udaj lebo nik nedokáže ovlivniť poruchovosť či škodovú alebo nehodovú udalosť… A keď už sme u toho tak cena suzuki je +- 15000 eur+ tych vašich 22000= 35 000, videli ste autopark iných predsedov? Za tuto sumu nemajú ani sedačky v aute…

   Odpovedať

Zapojte sa do diskusie!

Váš názor ma zaujíma!
Tak neváhajte a napíšte mi ho do komentára!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *